W miesiącu marcu odbył się konkurs rodzinny pt. " Z Komputerem Za Pan Brat"- Technika prac była dowolna.

Był to konkurs przeznaczony dla dzieci w wieku 3- 6 lat. Wzięło w nim udział 16 prac.

I miejsce- Aleksandra Laskowska

II miejsce- Lena Pajewska

III miejsce- Aleksandra Dąbrowska i Dominika Krampichowska.

Wyróżnione zostały prace: Konrad Kielbratowski,Wiktoria Szczubełek, Lena Ringwelska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

WIZYTA PSZCZÓŁEK W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY

Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i zorganizowanie  Pszczółkom tak wspaniałego dnia. Wszyscy z radością stwierdzili, że nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

Karolina Dunajska

MALOWANIE NA FOLII

Przedszkolaki  z grup „Pszczółki” i „Żabki” postanowiły odłożyć na bok kredki i kartki, zamienić je na pędzel, farby i folię. Sala „Pszczółek” zmieniła się w pracownię artystyczną, a „Żabki”  udekorowały przedszkolny plac zabaw.

Dodatkowo zajęcia poświęcone były otrzymywaniu kolorów pochodnych z kolorów podstawowych. Dzieci bardzo dokładnie łączyły farby, zapoznały się z powstawaniem podstawowych kolorów z mieszania farb.

Ta innowacyjna technika plastyczna dostarczyła dzieciom wielu bodźców: dotykowych i wzrokowych. Była także okazją do plastycznego wyżycia się, przeżywania sztuki oraz ćwiczeń manualnych.

Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością wykonywały swoje prace, wkładając  dużo serca w wykonanie pracy. Całości towarzyszyło dużo radości i śmiechu 🙂

Lucyna Chwała, Karolina Dunajska

Pszczółki,Żabki

WYSTĘP „MAŁYCH KOCIEWIAKÓW” NA GALI „SŁONECZNIKI 2018”

W dniu 25 marca zespół „Mali Kociewiacy” miał zaszczyt  wystąpić na Gali wręczenia Nagród Wójta gminy Kaliska. Nasze Kociewiaki już po raz trzeci wystąpiły na scenie z okazji gali „Słoneczniki” a w  ubiegłym roku  otrzymaliśmy  wyróżnienie w zakresie działalności społeczno-edukacyjnej w uznaniu za  zaangażowanie w promocję kultury kociewskiej i podziękowanie za promowanie gminy Kaliska. Tym razem „Mali Kociewiacy” zaprezentowali gadkę kociewską, wierszyki oraz piosenkę. Dzieci pomimo tremy przed występem przy tak dużej publiczności spisały się świetnie i pewnie czuły na scenie. Na pewno takie występy na scenie od najmłodszych lat zaprocentują w przyszłości.

Karolina Dunajska, Ewa Kujawska