UWAGA   RODZICE  !

Informujemy, że w nowym nadchodzącym roku szkolnym 2018/2019

tzw. "wyprawkę przedszkolną "

czyli przybory oraz materiały plastyczne dla każdego przedszkolaka

finansuje  Organ prowadzący - Gmina Kaliska.

Od 03.09.2018 roku istnieje możliwość zakupienia kart pracy

zamówionych przez Radę Rodziców, obowiązujących w nowym roku szkolnym

dzieci w wieku 3-6 lat.

Po naszym Przedszkolu śmiech biega wesoły

Wkrótce go weźmiecie ze sobą do szkoły.

Bo czasy miodowe powoli kończą się,

I szkoła już do was swe zaproszenie śle.

Weźmiecie piosenki, bajki, teatrzyki,

I tańce- skakańce, i śmieszne wierszyki,

Zabierzecie literki, złożycie z nich słowa,

I zacznie się dla Was bajka całkiem nowa.

I zaczną się inne radości, marzenia.

Przedszkole zostanie tylko we wspomnieniach.”

22 czerwca odbyło się uroczyste  pożegnanie  6- latków, które po wakacjach przekroczą  progi szkolne.

Każda grupa zaprezentowała swoje umiejętności wokalne, recytatorskie i taneczne podczas występów dla Rodziców.

Niejednej mamie i niejednemu tacie łezka zakręciła się w oku, gdy  dzieci żegnały przedszkole.

Wzruszające piosenki i wiersze uświadomiły wszystkim, że coś się kończy….

Po części artystycznej nastąpił moment wręczenia dyplomów ukończenia przedszkola oraz drobnych upominków.

Rodzicom , którzy aktywnie włączali się w pomoc wychowawcom, wręczono podziękowania za trud,

nieocenioną pomoc i zaangażowanie w życie przedszkolne.

Mamy nadzieję, że jak powiedziały 6 - latki „ dorosłe życie w szkole” będzie dla nich pełne sukcesów i nowych wyzwań.

Życzymy Wam, abyście nigdy nie traciły pogody ducha, dziecięcej radości

i wytrwale dążyły do realizacji swoich marzeń ....

GALERIA

Słoneczna pogoda, zapach pieczonych ciast i gofrów oraz zorganizowana kawiarenka na podwórku przedszkolnym

przywitały przychodzących rodziców do Naszego Przedszkola w dniu 15 czerwca.

Ogród przedszkolny zapełnił się po brzegi przedszkolakami i ich rodzicami, którzy przyszli wspólnie świętować.

Po raz kolejny obchodziliśmy w przedszkolu "TRUSKAWKOWE ŚWIĘTO RODZINY"

Truskawkowe święto było okazją do spotkania całej społeczności przedszkolnej – dzieci, nauczycieli i rodziców.

Najpierw jednak wszyscy zebrani na placu przedszkolnym mogli podziwiać występy swoich pociech. Wszystkie dzieci zaśpiewały wspólną piosenkę o rodzinie.

Dzieci  zaprezentowały się w tańcach  przygotowanych  dla swoich rodziców, którzy również włączyli się do wspólnej zabawy.

Dzieci jak zwykle zachwyciły publiczność pięknym występem, wspaniale prezentowały się w strojach w kolorze truskawkowym przygotowanych przez rodziców.

Korzystając ze sprzyjającej aury, zaprosiliśmy wszystkich najbliższych na słodki poczęstunek

i degustację potraw przygotowanych przez pracowników przedszkola.

W słodkich ciastach, gofrach, galaretkach, koktajlu , kompocie i innych specjałach dominowała –

SMACZNA I ZDROWA TRUSKAWKA

GALERIA

28 maja grupa „ Pszczółki” wybrała się do kwiaciarni mamy Samanty-  „ Kwiatowy zakątek”. Dzieci miały okazje poznać bliżej prace florystki i nauczyć się nazw niektórych z kwiatów. Wszystkie dzieci oraz pani zostały obdarowane ślicznymi, pachnącymi różami.

W drodze powrotnej wybraliśmy się do cukierni na zasłużone duuuuuuuże lody !

GALERIA

W dniu 11 czerwca najmłodsze przedszkolaki z grup „Biedronki” i „Pszczółki”wybrały się na wycieczkę do ZOO CANPOL w Człuchowie. Dzieci z niecierpliwością czekały na ten dzień. Przed wyjazdem przypomniały sobie zasady bezpiecznego podróżowania i zachowania w czasie wycieczki. Już w autokarze były mocno podekscytowane i zastanawiały się jakie zwierzęta zobaczą. Po przyjeździe na miejsce, tuż za bramą powitały wszystkich kozy, które chętne dzieci mogły karmić pod okiem opiekunów. Większość przedszkolaków wykorzystała okazję i z radością karmiła przyjazne zwierzęta. Kolejnym punktem wycieczki było zwiedzanie ZOO. Dzieci miały okazję zobaczyć wiele zwierząt jednak największym przeżyciem było przyjrzenie się ryczącemu groźnie tygrysowi i podziwianie ogromnego wylegującego się na słońcu lwa. Jednak to nie był koniec wrażeń, na dzieci czekały jeszcze szaleństwa na placu zabaw z ogromnym dmuchanym zamkiem i basenem kolorowych piłek. Pobyt w ZOO dostarczył wszystkim wiele radości i był wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w ciekawym i atrakcyjnym miejscu. Pełne nowych wrażeń, maluchy  wróciły do przedszkola, gdzie już czekali na nie stęsknieni rodzice.

Natalia Osnowska, Karolina Dunajska