6 grudnia nasze przedszkole odwiedził przemiły gość !

Przybył do nas Mikołaj ze słodkimi  podarkami dla wszystkich dzieci.

Przedszkolaki otrzymały od Mikołaja kalendarze adwentowe, które mają dzieciom

osłodzić oczekiwanie na zbliżające się święta Bożego Narodzenia.

Każda z grup przygotowała dla Mikołaja krótki występ artystyczny, prezentując gościowi

piosenki i wierszyki :)

Dziękujemy za wizytę i zapraszamy w przyszłym roku !

Krasnale,Stokrotki,Motylki,Pszczółki

W dniach 5 - 6 grudnia  pięcio i sześciolatki  z naszego  przedszkola wybrały się na wycieczkę.

Wycieczka ta miała niezwykły cel - Odwiedzić Świętego  Mikołaja !!

Święty Mikołaj chwilowo stacjonuje w miejscowości Drzewina w " Przystanku św. Mikołaja".

W Drzewinie panowała bardzo świąteczna atmosfera.

Przedszkolaki oprowadzane przez Elfa Gapcia miały okazję zobaczyć:

żywą szopkę oraz jak wygląda wioska Świętego Mikołaja .

Wypiły też magiczny napój, przeszły przez komin Św. Mikołaja, a także wzięły udział w warsztatach zdobienia bombek i wykonały stroik świąteczny .

Najważniejszą  atrakcją  dla dzieci było  Spotkanie ze Świętym Mikołajem !

Dzieci zamówiły u Mikołaja wymarzone prezenty , które chciałyby otrzymać pod choinkę.

Obiecały również,  że będą grzeczne

Odwiedziny u Mikołaja wprowadziły wszystkich   w świąteczny  klimat, który mamy nadzieję pozostanie z nami,  aż do Bożego Narodzenia :)

Wycieczka 6 - latkiWycieczka 5- latki

29 listopada  w grupie  Stokrotki odbyły się warsztaty  plastyczne.

Dzieci  wraz z zaproszonym gościem panią Katarzyną Szarmach wykonały ozdoby świąteczne na kiermasz bożonarodzeniowy.

Pani Katarzyna przygotowała różnorodne figurki z masy gipsowej , a zadaniem dzieci było pomalowanie ich

i  udekorowanie białą farbą za pomocą gąbki.

Dzieci z wielkim zaangażowaniem ozdobiły   dzwoneczki, aniołki i  mikołaje, które  wyszły przepiękne.

Serdecznie dziękuję pani Katarzynie Szarmach za pomoc w zorganizowanie ciekawych  zajęć    dla dzieci.

Natalia Szarmach

ANDRZEJKI

"Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary”

30 listopada w Naszym Przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera,  ponieważ odbyły się  Andrzejki.

Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja.

Jest to  dzień pełen radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci na wesoło, z przymrużeniem oka, mogą  poznać swoją  przyszłość.

Nie zabrakło ustawiania bucików, przekłuwania serduszek z imionami, wróżenia za pomocą wirującej butelki,

oraz losowania słodkich cukierków z wróżbą na przyszłość.

Wróżby przeplatane były tańcami oraz zabawami przy skocznej muzyce.

Pod koniec zabawy przedszkolaki raczyły się słodkim poczęstunkiem.

Zabawa była przednia.

Dzieci wróciły do swoich domów w doskonałych humorach.

Pszczółki,Motylki,Żabki i Biedronki,Stokrotki,Jeżyki,Krasnale

Dzieci z grup Krasnale i Jeżyki biorą w tym roku udział w Programie Edukacji Stomatologicznej „Niesamowity świat higieny jamy ustnej”

przygotowanego przez Instytut Blend-a-med Oral-B oraz Disney Polska dla uczniów klas 0 i 1.

Program posiada rekomendację Polskiej Akademii Profilaktyki Stomatologicznej oraz Polskiego Towarzystwa Stomatologii Dziecięcej.

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę.

„Niesamowity świat higieny jamy ustnej” powstał, aby zaangażować dzieci w zajęcia, podczas których zdobędą niezbędną wiedzę na temat zębów

oraz dowiedzą się, jak ważne jest dbanie o ich stan już od najmłodszych lat.

W ramach tego programu dzieci obejrzały film animowany.

Otrzymały książeczki z zadaniami do wykonania, a rodzice instrukcje, jak dbać o zęby swoich pociech.Zostało też zorganizowane spotkanie

z panią higienistką, w czasie którego dzieci dowiedziały się o wiele informacji o prawidłowej technice mycia zębów.

Elżbieta Żmuda Trzebiatowska