Na swoją pierwszą uroczystość z okazji „Dnia Babci i Dziadka” najmłodsze przedszkolaki musiały długo czekać. Jednak warto było, w końcu nadszedł ten dzień i zdrowe, pełne energii „Biedronki” z radością przywitały swoich dziadków w przedszkolu. W trakcie uroczystości wspaniale  przedstawiły swój program artystyczny, w którym pokazały umiejętności muzyczne, taneczne oraz recytatorskie.  Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali swoich milusińskich i wielkimi brawami dziękowali za występy. Następnie wszystkie wnuczęta obdarowały swoich bliskich upominkami i zaśpiewały głośne „Sto lat”. Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek a każdy wnusio mógł posiedzieć na kolanach swojego dziadka lub babci. Dopełnieniem tej wspaniałej uroczystości była wspólna zabawa taneczna, do której babcie i dziadkowie z radością się przyłączyli. Niespodzianką dla wszystkich były zagadki muzyczne pt. „Jaka to melodia?”, gdzie nasi goście mogli nie tylko usłyszeć, ale i pośpiewać  największe hity z lat młodości. Uroczystość zakończyła się pamiątkowymi zdjęciami. Był to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale także dla zaproszonych gości, dzień pełen wzruszeń, uśmiechów i  radości. Już nie możemy doczekać się kolejnego spotkania w tak wspaniałym gronie!

Serdecznie dziękuję rodzicom za przygotowanie poczęstunku oraz pomoc w trakcie uroczystości.

Wychowawca:

Karolina Dunajska

„Mam serduszko, wielkie serce, spójrz jakie czerwone.
Kogo kocham, kogo lubię, rzucę w jego stronę.
Ciebie kocham, Ciebie lubię, Ciebie pocałuję.
A czerwone dziś serduszko, wszystkim podaruję"

14 lutego 2018 roku był dla przedszkolaków prawdziwym, czerwonym dniem miłości i przyjaźni. Dzieci wzięły udział w różnych zabawach związanych z walentynkami. Nie zabrakło oczywiście sercowych kolorowanek, spontanicznych emocji oraz pozytywnych uczuć. Na koniec tego czerwonego dnia każde dziecko otrzymało walentynkę od swojej wychowawczyni. Dzień Walentynkowy. Był to dzień miłych wrażeń.

"Biedronki" * "Pszczółki" * "Motylki" * "Żabki" * "Stokrotki" *

"Każde dziecko duże, małe,

lubi bale w karnawale.

Można zmienić się w królewnę,

w królewicza można też.

Są królewny, wróżki, żabki,

Batman jest i Spider-Man też... ”

Jak co roku w karnawale w Naszym przedszkolu odbył się oczekiwany przez dzieci „Bal Przebierańców”,

podczas którego przenieśliśmy się do "WIELKIEJ KRAINY BAJEK".

Pomysłowość rodziców nie miała granic. Przygotowali oni dla swoich pociech ciekawe stroje karnawałowe.

Na balu, obok księżniczek, wróżek, rycerzy, muszkieterów, piratów czy policjantów ,

pojawiły się postaci z ulubionych bajek : Elza z Krainy lodu, Syrenka, Batman czy Spider-Man .

Przedszkolaki w kolorowych strojach wspaniale bawiły się w rytm znanych wszystkim przebojów.

Skoczne tańce, barwne korowody sprawiały wszystkim wiele radości.

Dzieci chętnie i z zaangażowaniem brały w quizach i konkursach.

Po zakończeniu balu wszyscy zadowoleni wracali do domów, by podzielić się wrażeniami z najbliższymi.

FILMIK

STOKROTKI * ŻABKI * PSZCZÓŁKI * KRASNALE * MOTYLKI * MUCHOMORKI *