"Jesienią"

czerwone jabłuszka
pomiędzy zielenią.

Maria Konopnicka

Piękną jesienną porą grupa " Motylków" wybrała się na spacer. Podczas naszej pieszej wycieczki, zbieraliśmy kolorowe liście, z których następnie wykonaliśmy "Jesienny Dywan". Wykonana praca przypomina nam miłe chwile spędzone podczas spaceru... smile

14 Października – Dzień Edukacji Narodowej

W tym dniu wspaniałym serdeczne życzenia

dla wszystkich pracowników

Samorządowego Przedszkola Publicznego w Kaliskach

- przesyłają przedszkolaki 😊

W ramach Akcji "Pocztówkowe Przedszkole" dzieci z grupy " Motylki" wybrały się  na pocztę, gdzie dowiedziały się jak

zaadresować list, przykleić znaczek.

Wysłały pocztówki,  do zaprzyjaźnionych przedszkoli z różnych zakątków Polski.

Dzieci same zredagowały treść listu , który dołączyły do każdej z pocztówek.

W liście  umieściły informację , że ich ulubionym daniem w przedszkolu  są parówki:).

To dopiero nasze początki w Akcji " Pocztówkowe Przedszkole".

Ciekawostką jest to, że w naszym przedszkolu pojawi się mapa Polski , z pocztówkami, które otrzymaliśmy

w ramach akcji "Pocztówkowe Przedszkole"

"Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła!"

Jak poprawnie przejść przez jezdnie, reagować na sygnalizację świetlną czy rozpoznawać znaki drogowe?

Te i wiele innych informacji utrwalały dziś przedszkolaki podczas przedstawienie teatralnego

" Uwaga! Zebra z przejścia zbiegła".

Teatrzyk w zabawny sposób przedstawiał jak prawidłowo zachować się na przejściu dla pieszych:)

Tydzień owocowy w przedszkolu

Dzieci z naszego przedszkola poznają zasady zdrowego odżywiania się oraz  higieny i dbania o własne zdrowie w ramach innowacji pedagogicznej „Przedszkolaki poznają nowe smaki” . Nauczycielki wyrabiają u dzieci prawidłowe nawyki prozdrowotne oraz propagują zdrowy styl życia. Dzieci  mają możliwość rozwijania  się w sztuce kulinarnej.

W czwartek Stokrotki przygotowały Galaretkę owocową z winogronami . Przyrządzanie galaretki dało dzieciom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu.

W piątek Motylki przygotowały kefir bananowo- truskawkowy, który był nie tylko zdrowy ale również bardzo smaczny. Dzieci z zainteresowaniem przyglądały się jak powstaje kefir i obiecały przygotować taki sam w domu z rodzicami.

Oba dania zostały zjedzone/wypite z apetytem smile

StokrotkiMotylki