KOCIEWIAKI NA FESTIWALU ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH „BRZAD”

Dnia 13 czerwca zespół „Mali Kociewiacy” wziął udział w Międzywojewódzkim Festiwalu Zespołów Folklorystycznych  „BRZAD” w Lubichowie. Nasze zdolne przedszkolaki po raz drugi miały okazję wystąpić podczas festiwalu i zdobyły I miejsce w kategorii przedszkoli. Prezentację zespołu rozpoczęła Weronika, wesołym wierszykiem „Powitanie”, następnie Dominika, Ewa, Sylwia, Natasza, Lena przedstawiły gadkę kociewskich kum przy płocie. W kolejnej części Ksawery zaprosił  do korkarza. Dzieci wspaniale popisały się w tym kociewskim tańcu i zdobyły ogrom braw, i uśmiechów. Nie mniejsze brawa usłyszeliśmy po  występie  Oli w piosence „Hej pojedzim do wsi”. Na zakończenie Zosia głośno i radośnie wszystkich pożegnała. Po uroczystym wręczeniu nagród i pysznym poczęstunku szczęśliwe, i dumne Kociewiaki wróciły do przedszkola.

Karolina Dunajska, Ewa Kujawska

Galeria

Czerwiec- ostatni miesiąc roku szkolnego to czas wycieczek. Nasze przedszkolaki również udały się na wycieczki w różne ciekawe miejsca.

Niektóre z nich po raz pierwszy jechały gdzieś bez rodziców ale wszystkie dzieci były bardzo dzielne.

3 i 4 - latki wybrały się do Malborka do Paku Dinozaurów,

5- latki do Gdyni do Centrum Naukowego Experyment ,

a 6- latki do Akwarium w Gdyni :)

Zapraszamy do galerii zdjęć.

"Krasnale" " Jeże" " Motyle" i "Stokrotki" "Żabki""Pszczółki"

Rodzinny rajd rowerowy grupy „Jeżyki”

W dniu 08 czerwca 2019r. o godzinie 10:00 z Kalisk do miejscowości Studzinice wyruszył rajd rowerowy grupy „Jeżyki”. W Wycieczce udział brały dzieci wraz rodzicami. Pogoda dopisała aż nadto. Podróż przebiegła szybko i  bez większych komplikacji. Po dotarciu do mety na uczestników rajdu czekały już schłodzone napoje i drobny poczęstunek. Czas umiliły wspólne zabawy, po których nastąpił powrót do domu. Wszystkim uczestnikom i zaangażowanym w przygotowanie przedsięwzięcia dziękujemy za udział i pomoc.

Ewa Kujawska

Galeria

Grupa "Krasnali" i " Jeżyków" nasi zerówkowicze , już po wakacjach wyruszą do szkoły :)

Aby lepiej poznać nowe miejsce ,dzieci wzięły udział w Dniu Otwartym Świetlicy Szkolnej.

Prócz zwiedzania na nasze starszaki czekały różne atrakcje i upominki:)

Wspominamy suuuuper zabawę..... :)

Galeria Zdjęć