W miesiącu marcu odbył się konkurs rodzinny pt. " Z Komputerem Za Pan Brat"- Technika prac była dowolna.

Był to konkurs przeznaczony dla dzieci w wieku 3- 6 lat. Wzięło w nim udział 16 prac.

I miejsce- Aleksandra Laskowska

II miejsce- Lena Pajewska

III miejsce- Aleksandra Dąbrowska i Dominika Krampichowska.

Wyróżnione zostały prace: Konrad Kielbratowski,Wiktoria Szczubełek, Lena Ringwelska.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w konkursie.

 

Galeria

 

 

 

WIZYTA PSZCZÓŁEK W ŚRODOWISKOWYM DOMU SAMOPOMOCY

27 marca był wyjątkowym dniem w kalendarzu Naszych „Pszczółek”. Na zaproszenie taty Igora – pana Radka Ciemińskiego wybraliśmy się do Środowiskowego Domu Samopomocy i spotkaliśmy z grupą „Radośni”. Po przywitaniu się i przedstawieniu wierszyka o pszczółce, przedszkolaki oglądały pracownie, w których odbywają się codzienne zajęcia. Następnie wszyscy razem zabrali się za robienie ciasteczek. Kiedy ciasteczka trafiły do piekarnika, na dzieci czekała jeszcze jedna niespodzianka  „Babeczkowa uczta”.

Na zakończenie spotkania „Pszczółki” wręczyły „Radosnym” podziękowanie i wykonane przez siebie kolorowe słoneczka. Natomiast przedszkolaki otrzymały  w prezencie jeszcze cieplutkie ciasteczka, którymi zajadały się w przedszkolu.

Dziękujemy za wspaniałe przyjęcie i zorganizowanie  Pszczółkom tak wspaniałego dnia. Wszyscy z radością stwierdzili, że nie mogą się doczekać kolejnego spotkania.

Karolina Dunajska

Galeria

 

 

MALOWANIE NA FOLII

 

Przedszkolaki  z grup „Pszczółki” i „Żabki” postanowiły odłożyć na bok kredki i kartki, zamienić je na pędzel, farby i folię. Sala „Pszczółek” zmieniła się w pracownię artystyczną, a „Żabki”  udekorowały przedszkolny plac zabaw.

Dodatkowo zajęcia poświęcone były otrzymywaniu kolorów pochodnych z kolorów podstawowych. Dzieci bardzo dokładnie łączyły farby, zapoznały się z powstawaniem podstawowych kolorów z mieszania farb.

Ta innowacyjna technika plastyczna dostarczyła dzieciom wielu bodźców: dotykowych i wzrokowych. Była także okazją do plastycznego wyżycia się, przeżywania sztuki oraz ćwiczeń manualnych.

Dzieci z dużym zaangażowaniem i radością wykonywały swoje prace, wkładając  dużo serca w wykonanie pracy. Całości towarzyszyło dużo radości i śmiechu 🙂

Lucyna Chwała, Karolina Dunajska

Pszczółki,Żabki

 

 


 

WYSTĘP „MAŁYCH KOCIEWIAKÓW” NA GALI „SŁONECZNIKI 2018”

W dniu 25 marca zespół „Mali Kociewiacy” miał zaszczyt  wystąpić na Gali wręczenia Nagród Wójta gminy Kaliska. Nasze Kociewiaki już po raz trzeci wystąpiły na scenie z okazji gali „Słoneczniki” a w  ubiegłym roku  otrzymaliśmy  wyróżnienie w zakresie działalności społeczno-edukacyjnej w uznaniu za  zaangażowanie w promocję kultury kociewskiej i podziękowanie za promowanie gminy Kaliska. Tym razem „Mali Kociewiacy” zaprezentowali gadkę kociewską, wierszyki oraz piosenkę. Dzieci pomimo tremy przed występem przy tak dużej publiczności spisały się świetnie i pewnie czuły na scenie. Na pewno takie występy na scenie od najmłodszych lat zaprocentują w przyszłości.

Karolina Dunajska, Ewa Kujawska