W ostatnim czasie dzieci z grupy "Stokrotki" zapoznały się ze zmianami, które nadeszły jesienią. Dowiedziały się jakich darów można spodziewać się o tej pięknej porze roku. Zrobiły pyszny sok jabłkowo-gruszkowy oraz upieķły zdrowe, dyniowe babeczki. Dowiedziały się takze jak zmienia się przyroda oraz w jaki sposób należy dbać o swoje zdrowie.

Dziękujemy Pani Ani- mamie Lenki za pomoc w przygotowaniu babeczek":)

Lucyna Chwała

Galeria

Dnia 14.10.19r. odbyła się próbna ewakuacja budynku naszego przedszkola. Wszyscy pracownicy w przedszkolu zostali poinformowani o przebiegu ewakuacji, a nauczyciele przeprowadzili zajęcia dla dzieci o tematyce bezpieczeństwa podczas pożaru. Próbnej ewakuacji przyglądał się strażak PSP Starogard Gdański Pan Szymon Malinowski. Ewakuacja przebiegła prawidłowo.

Dziękujemy!

Lucyna Chwała

Galeria

Dnia 30 września obchodziliśmy Święto Chłopców.

We wszystkich grupach w przedszkolu dziewczynki wręczały chłopcom upominki,

własnoręcznie namalowane laurki, złożyły życzenia i uściskały.

Nie brakowało także w tym dniu słodkiego poczęstunku dla wszystkich dzieci.

Był to dzień pełen wrażeń, atrakcji, radości i dobrej zabawy.

Galeria

W dniu 11.10.2019r., dzieci 3-letnie " Biedronki" wybrały się na wycieczkę do "przychodni lekarskiej" Mdpharma w Kaliskach.

Podczas wizyty dzieci dowiedziały się na czym polega praca lekarza rodzinnego, pielęgniarki i fizjoterapeuty.

Miały możliwość zwiedzenia gabinetu zabiegowego, lekarskiego, rehabilitacji. Poznały podstawowy sprzęt medyczny.

Na pamiątkę dzieci otrzymały naklejkę " Dzielny pacjent" :)

Wzbogacone o nowe doświadczenia, pełne wrażeń , wróciły Biedronki do przedszkola.

Ewa Kujawska

ŚWIĘTO PIECZONEGO ZIEMNIAKA

Tak pożegnaliśmy lato w przedszkolu ....

Po raz kolejny odbyło się w Naszym przedszkolu " Święto Pieczonego Ziemniaka",

tradycyjnie jak co roku gościliśmy w Leśnictwie Cieciorka.

Jak co roku w organizacji przedszkolnej imprezy pomogło nam Nadleśnictwo Kaliska, które wsparło nas finansowo.

Jak na piknik przystało nikogo nie ominął‚ poczęstunek .

Można było zjeść pieczone kiełbaski, ziemniaki z ogniska,chleb ze smalcem, bigos

i inne pyszności przygotowane przez panie z kuchni przedszkolnej oraz ciasta przygotowane przez rodziców.

Pobyt świeżym powietrzu zrobił‚ swoje, gdyż apetyt dopisywał wszystkim

Ten dzień był‚ okazją nie tylko do rozpalenia ogniska i upieczenia ziemniaków,

ale także do udziału w konkursach, w których ziemniaki stanowiły motyw przewodni

Było można zbierać ziemniaki do koszyczków , odbył się też slalom z ziemniakiem oraz różnego rodzaju wyścigi .

Wszyscy chętnie brali udział w tańcach i pląsach przedszkolnych.

Spotkanie było bardzo udane !

Udział w "Święcie Pieczonego Ziemniaka "był świetną okazją do integracji społeczności przedszkolnej

- dzieci, rodziców , nauczycieli i wszystkich pracowników przedszkola.

Mam nadzieję ,że ten wspólnie spędzony czas przyniósł ‚wszystkim wiele radości i dostarczył‚ wielu pozytywnych wrażeń !

Katarzyna  Pettka